Mikulov

Homepage > News > Festival SÝR 2015 se blíží

Novinky a aktuality

17/9 2015

Festival SÝR 2015 se blíží

Ve dnech 19. a 20. září proběhne v historickém centru Mikulova již třetí ročník úspěšného Festivalu tradičních sýrů Čech, Moravy a Slovenska a Národní sýrařské soutěže malých a regionálních výrobců sýrů.

„I letos akce proběhne pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a s podporou Ministerstva zemědělství České republiky,“ řekl pořadatel festivalu Martin Hrabec z Institutu pro trénink pohostinnosti. Sýrová tržnice by měla letos nabídnout kravské, kozí i ovčí sýry zhruba od dvacítky malých sýrařů z Čech, Moravy a Slovenska a kromě toho i tradiční uzeniny z vepřů plemene Mangalica, biomošty a další místní dobroty a samozřejmě skvělé mikulovské pivo Mamut.

Součástí tržnice bude opět vinařská zóna, tentokrát plně v režii sdružení Degustarium, dětský program rozšířený letos o sýrařské dílničky a pečení chleba v hliněné peci, zpívající stloukačky másla. O dobrou náladu se v sobotu postará i cimbálová muzika.

V sobotu dopoledne proběhne Národní soutěž malých sýrařů Čech, Moravy a Slovenska, řízená Svazem faremních zpracovatelů a VOŠ potravinářskou a SPŠ mlékárenskou v Kroměříži. „Přihlášené vzorky sýrů bude hodnotit komise složená z odborníků z oblasti mlékárenství, sýrařství i gastronomie a festival znovu doplní i tematické přednášky,“ řekl Martin Hrabec.
Jitka Sobotková

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery