Mikulov

Homepage > News > Pálavský gulášfest provoní babí léto

Novinky a aktuality

20/10 2015

Pálavský gulášfest provoní babí léto

Již po osmé se bude v Mikulově v areálu hotelu Zámeček konat vyhlášený Pálavský gulášfest. V sobotu 24. října se však nebudou koštovat jen guláše, ale také Moravské božolé a na řadu přijdou i soutěže.

Pod kotli profesionální kuchaři i amatérští nadšenci a milovníci guláše zažehnou hned ráno a výtvory se začnou ochutnávat v 11 hodin. Kolik druhů gulášů se letos na festivalu bude vařit, zatím pořadatelé neví. Jedno je však jisté, každý tým musí uvařit třicet litrů guláše. „Všichni zájemci se mohou stále ještě přihlásit, vítáme účast v kostýmech a také výzdoba stánku bude při hodnocení zohledněna. Každoročně přijíždějí týmy jak z České republiky, tak Slovenska, Maďarska i Rakouska. Věřím, že guláše budou opět vařit na dvě desítky týmů,“ prozradil ředitel festivalu Josef Ševčík s tím, že přímo před zraky návštěvníků i konzumentů s uvaří kolem čtyř tisíc porcí těchto oblíbených pochoutek. A k ochutnání nebudou jen klasické hovězí guláše, ale i kozí, jelení, vinařský a mnoho jiných. „Kuchařské fantazii se pod Pálavou meze nekladou,“ usmívá se Josef Ševčík.

Nejlepší tým získá Řád zlaté vařečky. „Porota bude posuzovat vzhled, konzistenci i křehkost masa. Ale i stylové oblečení soutěžního týmu a vzhled stánku,“ doplnil Josef Ševčík.

Součástí největšího gulášového festivalu na jižní Moravě bude také košt mladých vín ročníku 2015 pod ochrannou známkou Moravské božolé, opět se bude soutěžit v Mistrovství České republiky v „gůlání“ sudu na čas, bude se hledat i největší jedlík gulášů a večer zahraje živá kapela i cimbálová muzika.

Více informací i pro soutěžní týmy na internetových stránkách www.zamecekmikulov.cz.
Jitka Sobotková

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery