Mikulov

Homepage > News > Operní pěvkyně za „pouhého“ doprovodu bicích nástrojů?

Novinky a aktuality

5/1 2016

Operní pěvkyně za „pouhého“ doprovodu bicích nástrojů?

Již tradiční novoroční koncert Kruhu přátel hudby v Galerii Závodný patřil profesionálnímu duu hráčů na bicí nástroje OK PERCUSSION DUO.

Dvojice působící na katedře bicích nástrojů brněnské JAMU předvedla famózní podívanou na perkuse jako je vibrafon, marimba, ale i základní bicí sestava.

Program koncertu byl pestrý a zahrnoval známé populární i klasické kusy. V netradiční úpravě a instrumentaci zazněly známé skladby jako Bugatti step (Ježek), Spain (Corea), Smile (Chaplin) svěže a nově. Na klasických kusech jako Frýdecká Panna Maria (Janáček), LET (Zouhar) Capriccio pro vibrafon, marimbu a bicí nástroje (Ištvan), Clair de lune (Debussy) předvedlo OK Percussion Duo dokonalou profesionalitu. Umělci si po právu zasloužili uznání a aplaus.

Společné vystoupení dua s americkou sopranistkou Gabrielle Gilliam se skladbou Viljo, ó Viljo (Lehár) velmi příjemně překvapily plně obsazenou Galerii Závodný. Výborný pěvecký přednes stvrdila zpěvačka i v přídavku známou skladbou G. Gershwina Summertime, opět v doprovodu perkusí. Závěrem nezbývá než poděkovat za skvělý kulturní zážitek a popřát organizátorům, aby se dobře našlápnutý rok Kruhu přátel hudby vydařil.
Jaroslav Pimek

ilustrační fotka
Foto:
Jaroslav Pimek

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery