Mikulov

Homepage > News > Velikonoční Mikulov přináší oslavu tradic a řemesel

Novinky a aktuality

14/3 2016

Velikonoční Mikulov přináší oslavu tradic a řemesel

O Velikonocích Mikulov připravil bohatý kulturní program pro celou rodinu. Otevírá také novou turistickou sezonu zpřístupněním památek. Návštěvníky čeká divadlo, velikonoční jarmark, ochutnávky vín i koncerty různých hudebních žánrů.

Už na zelený čtvrtek se můžete na odpoledním workshopu v Eat Art Gallery naladit na velikonoční svátky při pečení velikonočních beránků a perníčků. V Galerii U Ní pořádají dílny velikonočních dekorací a další tvořivý program se tu koná také během pátku, soboty a neděle. Dům dětí a mládeže pořádá ve čtvrtek odpoledne na Kozím hrádku oblíbené Hledání velikonočních vajíček. Večer jsou pak příznivci činohry zváni do Městského kina na komedii Divadla Radka Brzobohatého s názvem Postaveni(í) mimo hru, jejímž tématem je kamarádství a láska k jedné ženě.

V sobotu na Náměstí otevírá v 11 hodin velikonoční jarmark, kde se návštěvníci setkají s ukázkami tradičních řemesel i velikonočních rukodělných technik, jako je pletení pomlázek a zdobení kraslic. Na venkovním pódiu tradice moravských Velikonoc připomenou Národopisný soubor Pálava, dětský národopisný soubor Palavánek a Palavěnka s představením lidové hudby, písní a tanců. Naváže dechová hudba Mikulovanka a v regionu velmi úspěšný Národopisný soubor Břeclavan. Netradiční pojetí tradičních lidových písní zahraje vsetínská kapela Veselá bída. V podvečer program zakončí mladá kapela In Vino Musica. Pro děti jsou připraveny v tanečním sále Městského úřadu velikonoční tvůrčí dílničky a sobotní dění  zpestří i pouliční divadlo Kašpárkův svět, které zahraje dvě pohádky v Galerii Konvent. 

Také velikonoční neděle bude patřit velikonočnímu jarmarku a uměleckým vystoupením. Představí se hudební soubory z místní Základní umělecké školy a vystoupí mikulovské mažoretky. Pro příznivce country zatančí skupina Novoveská štístka a zahraje břeclavská skupina Čtyřlístek. Poté vystoupí místní Jazzpetit a folkrocková kapela Pozdní sběr.

I milovníci vína si v programu přijdou na své. Čekají na ně ochutnávky vín či otevření archivních vinných sklepů. Také mikulovské restaurace a hotely nabídnou speciální gastronomická menu či hudební večery s cimbálovou muzikou.
Během velikonočních svátků budou zpřístupněny historické památky, pořádají se i procházky s průvodcem po křížové cestě na Svatý kopeček, kde si turisté pohlédnou kostel sv. Šebestiána.
Lenka Křivánková

KOMPLETNÍ PROGRAM AKCE

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery