Mikulov

Homepage > News > Setkání folklorních souborů Pod Taneční horou

Novinky a aktuality

3/5 2016

Setkání folklorních souborů Pod Taneční horou

Druhý májový pátek a sobotu předvedou folklorní soubory na mikulovském Náměstí vystoupení s názvem Pod Taneční horou, sestavené z krátkých ukázek lidové tvorby různých oblastí Moravy. Diváci mohou porovnat umělecký temperament našich regionů a připomenout si jejich rozmanitost.

Taneční hora, dnešní Svatý kopeček, podle legendy ožívá v noci před prvním májem tancem a hrami. Tuto pověst zaznamenal Václav Richter v knize místních legend Lidská réva a Národopisný spolek Pálava přenesl tradici tance, her a zábavy z Taneční hory do historického centra města. Poprvé se setkání souborů konalo v roce 1985, za třicet jedna let zde účinkovalo na dvě stě souborů z  Mikulovska i vzdálenějších regionů a hostovaly zde i soubory zahraniční.

V letošním ročníku se v pátek představí od 18 hodin Národopisný soubor Pálava a Pálavští senioři. Jejich vystoupení doprovodí cimbálová muzika Píšťalenka a  Kasanica. V závěru zahraje dechová hudba Mikulovanka.
Sobotní dopoledne bude patřit dětských folklorním souborům Palavánek a Palavěnka z Mikulova, které vystoupí v doprovodu cimbálové muziky ZUŠ Mikulov.  Z hostujících se zúčastní dětský folklorní soubor Salajenka z Dambořic a folklorní soubor Jatelinka z Moravské Nové Vsi.  

Odpolední program bude pokračovat opět vystoupením starších folklorních souborů NS Pálava, Pálavští senioři, folklorní soubor Búřka z Čejče a program uzavře vystoupení folklorního souboru Old Stars Břeclav.

Organizátoři zvou všechny, aby podpořili tuto tradici a přišli se na Náměstí podívat. Přízeň a nadšení publika je tím hlavním, proč členové lidových souborů věnují svůj čas a energii přípravám a díky nim folklorní odkaz zůstává živý.
(lk)

plakát

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery