Mikulov

Homepage > News > Mikulovské léto je plné zábavy a uměleckých zážitků

Novinky a aktuality

1/7 2016

Mikulovské léto je plné zábavy a uměleckých zážitků

Léto v Mikulově bude opravdu pestré a nabízí řadu kulturních, společenských a gastronomických akcí. Vyberou si zájemci o mezinárodní kuchyni, znalci piva a vína, ale i ti, které přivede zájem o kvalitní hudbu, folklor, divadlo či umění.

Pokračuje tradice mnoha populárních festivalů i odborně-uměleckých akcí. Jmenujme alespoň Mezinárodní kytarový festival, 23. ročník Mikulovského výtvarného sympozia, gastronomickou a hudební přehlídku Festival Národů Podyjí, Mikulovské Pivobraní, Folklorní festival Sousedé, Klavírní kurzy, festival alternativní hudby Eurotrialog nebo mezinárodní festival pěveckých souborů Kampanila. Prázdninovou nabídku doplní v červenci již zcela vyprodaný Kryštof Kemp a v srpnu festival Z lásky k hudbě. 

Příznivci divadla se mohou těšit na divadelní představení v galerii Konvent a čtvrtý ročník festivalu barokního divadla Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera, který připomíná slavnou divadelní historii Mikulova.

Město pod Pálavou nabízí návštěvníkům program nepřetržitě celou sezónu, například každý prázdninový den zve v 18 hodin Turistické informační centrum Mikulov na prohlídky města. Velmi populární jsou také noční prohlídky, které probíhají v úterý mezi 19.00 a 21.00 hodinou v jeskyni Na Turoldu, každou středu večer kostýmovaní průvodci čekají na zámku a ve čtvrtek od 20.00 v Dietrichsteinské hrobce. Turistické informační centrum ve spolupráci s vinařstvím Sedlecká vína pak pro návštěvníky připravilo na každou středu agroturistický program S motykou do vinohradu.

Galerie Efram připravila na každou prázdninovou středu od 17 do 18.30 dětské dílny, na kterých malí umělci mohou tvořit na motivy mikulovských židovských pohádek. Po programu naváže od 19.00 hodin komentovaná večerní prohlídka židovského hřbitova.

Bohatá je i nabídka vinařských programů. Regionální muzeum v Mikulově pořádá každé úterý večerní degustaci s výkladem o historii a současnosti  místních vín na zámecké terase. Akce je spojena s prohlídkou zámeckého sklepení. Krásného výhledu ze zámecké terasy a ochutnávku kvalitních vín z Mikulovské vinařské podoblasti si můžete vychutnat i každý pátek a sobotu v 19 hodin. Vinařství rodu Pazderků pořádá každý čtvrtek od 19 hodin prázdniny s vinařem a Vinný sklep Pod Kozím hrádkem zve na večerní posezení s harmonikářem.
Sérii sobotních letních večerů u cimbálu a vína nabízejí i místní hotely a vinné sklepy. Přesné termíny a místa konání jsou zveřejněny v kulturním kalendáři na stránkách města.

Podrobnější informace k jednotlivým akcím naleznete v kulturním kalendáři.

Kulturní přehled na červenec.
(lk)

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery