Mikulov

Homepage > News > Festival národů Podyjí zve do kuchyně pod širým nebem

Novinky a aktuality

14/7 2016

Festival národů Podyjí zve do kuchyně pod širým nebem

Mikulovský Festival národů Podyjí zve i letos k jedinečnému setkáním pod širým nebem, kdy lze na jednom místě ochutnat speciality z téměř celé Evropy, ale i Asie. Setkání na mikulovském Náměstí se koná již tento víkend.

Kulinářský a hudební festival se bude 15.–17. července konat už po sedmnácté. „Letos se lidé mohou těšit opět na osvědčené kuchyně a jejich speciality a máme také novinku. Čtyři Irové budou servírovat irské speciality. A doufám, že zaujmou i vietnamské či irské tance,“ řekla Sylva Chludilová za občanské sdružení Národy Podyjí.

Posláním festivalu je připomenout si, že kulturu i gastronomii Podyjí utvořila řada národů, které tu zanechaly něco ze svých zvyklostí. A celá akce tak dává těmto národnostním skupinám příležitost představit své hudební, taneční, divadelní a kulinářské výtvory.

Páteční večerní program bude ve stylu Mikulovští baví Mikulov a sobotní program bude pestrý jak kulturně, tak chuťově. Na Náměstí se objeví stálice s výbornou kulinářskou nabídkou i nováčci. Lidé budou moci ochutnat například kuchyni z Podpálaví, vídeňskou, ruskou, srbskou, kavkazskou, moravskou, arménskou, bulharskou, kelečskou, italskou, romskou, komžská a nově irská.

Hlavní kulturní program na Náměstí začíná v deset hodin dopoledne a potrvá až do pozdních večerních hodin. Kromě místních kapel Cimbaltrio, Cara Mia, Jazz Petit, Krveja vystoupí také Paul Batto, Mário Bihári, se šansony Markéta Burešová a Petra Bílková, LetRouRou s rockenrollem a blues, či 1. plzeňská kosmopolitně-liberální klezmerová kapela Mi Martef a s irskými tanci vystoupí Démáirt.

Nebude chybět ani ochutnávka místních a rakouských vín v přízemí radnice. A v neděli od 10 hodin bude na Náměstí tradiční nedělní Permanent Breakfast.
Jitka Sobotková

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery