Mikulov

Homepage > News > Mikulovští navštívili partnerské město Tuchów, kde probíhala mezinárodní konference

Novinky a aktuality

10/8 2016

Mikulovští navštívili partnerské město Tuchów, kde probíhala mezinárodní konference

Delegace z Mikulova vedená starostou města Rostislavem Koštialem a místostarostkou Marií Leskovjanovou se ve dnech 6.-7. srpna účastnila 17. mezinárodní konference partnerských měst v polském Tuchówe.

 "Velmi si tohoto pozvání vážíme. Naše přátelství trvá už deset let a postupně se z oficiálních setkání stala přátelská. Rádi v Polsku představujeme naše kulturní tradice i vína a těšíme se, až uvítáme polské partnery na Pálavském vinobraní," řekl mikulovský starosta.

Mottem letošního setkání v Tuchówě bylo - Tvorba budocunosti Evropské unice v duchu dialogu a solidarity. Starosta hostujícího města Adam Drogoš také hovořil během svého vystoupení o nutnosti spolupráce v oblasti bezpečnosti Evropy. 

Součástí letošní mezinárodní konference za účasti 8 zemí - Polska, České republiky, Slovenska, Německa, Francie, Rumunska, Maďarska a Ukrajiny - byl také 1. ročník mezinárodní výstavy vín, na kterém úspěšně zabodovala a zlaté medaile si odvazla i vína z Mikulovska. O kulturní vystoupení a předsavení našich folklorních tradic se postarali členové Národopisného souboru Pálava a dechové hudby Mikulovanka.

Tuchów je už deset let partneským městem Mikulova a pravidelně probíhají oficiální návštěvy na úrovni představitelů vedení obou měst. Smlouva o spolupráci byla podepsána v září 2005 v Mikulově a následně v Tuchówě v červenci 2006.
(js)

foto
foto
foto
Foto: Mikulovská rozvojová s.r.o.

 

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery