Mikulov

Homepage > News > Kostel svatého Václava rozechvějí hlasy renomovaných pěvců

Novinky a aktuality

26/9 2016

Kostel svatého Václava rozechvějí hlasy renomovaných pěvců

Vynikající hudební i duchovní zážitek v podání komorního vokálního souboru Cappella Mariana si můžete vychutnat v Den české státnosti, ve středu 28. září od 15.30 hodin v kostele svatého Václava.

Svatý Václav, kníže České země a panovník, který ochránil český národ před podmaněním od nepřátel, usiloval o mravní i kulturní povznesení Čech a dal důkaz naší rovnocennosti s ostatními zeměmi Evropy. Mezi jeho významné ctnosti patřila silná vůle, hluboká zbožnost a mírumilovnost a stal se prvním českým svatořečeným. 

Svatováclavský kult se hojně rozvinul už od 10. století a s tím i hudební památky,  mezi které patří Svatováclavský chorál, či různé druhy jednohlasých a vícehlasých skladeb.

In honorem Sancti Wenceslai je komponovaným programem k výročí svátku svatého Václava s repertoárem vázaným k jeho postavě od raného středověku až po dobu Karla IV. Vokální ansámbl Cappella Mariana se představí se sopranistkou Hanou Blažíkovou, která doprovodí vybrané skladby na gotickou harfu.

Cena vstupenky je 80 Kč a již nyní si jí můžete zakoupit předem v Turistickém informačním centru na mikulovském Náměstí.
(lk)

plakat

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery