Mikulov

Homepage > News > Slavnostní setkání u památníku Rodina

Novinky a aktuality

26/10 2016

Slavnostní setkání u památníku Rodina

Město Mikulov u příležitosti oslav státního svátku České republiky v pátek 28. října pořádá setkání u památníku Rodina od sochaře Jana Koblasy.

Slavnostní setkání se uskuteční v prostorách hraničního přechodu Mikulov-Ottenthal v 11 hodin. Právě sem byl památník sochaře Jana Koblasy před časem přemístěn. Původně, osmnáct let, stál na návrší – tzv. Růžovém paloučku – u hlavní silnice z Mikulova na Vídeň. Zde časem vyrostla i čerpací stanice pohonných hmot a v bezprostřední blízkosti památníku i reklamní poutač.

„Sousoší Rodina jsme přemístili na důstojnější místo, tak jak si i autor již roky přál. Konečně jsme našli prostor, který je i symbolickým odkazem myšlenky celého díla,“ řekl starosta Mikulova Rostislav Koštial.

Dílo sousoší Rodina vzniklo jako poděkování rakouským bratrancům za pomoc emigrantům v roce 1968. Samotné odhalení tohoto památníku proběhlo 21. srpna v roce 1998, v den 30. výročí překročení vojsk Varšavské smlouvy hranice Československé republiky. Mecenášem tohoto díla byl emigrant Jaroslav Kyncl.
Jitka Sobotková

 

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery