Mikulov

Homepage > News > Fotoateliér Mikulov 2016

Novinky a aktuality

31/10 2016

Fotoateliér Mikulov 2016

Vernisáž a velkoformátová projekce letošního Fotoateliéru se koná ve čtvrtek 3. listopadu v 18.00 hodin v Městském kině Mikulov. Součástí vernisáže bude i projekce fotografií z minulých ročníků workshopu.

Už osm let, vždy na podzim přijíždí do Mikulova studenti některých moravských fotografických škol. Nachází zde až překvapivě pestrý svět témat, ale v neposlední řadě také neobyčejně pohostinné a vstřícné prostředí.

Mikulov je výrazné město nabízející celou řadu různorodých témat, současně je právě tak velké, aby se dalo projít pěšky, lidé jsou zde nápomocní a příliš nespěchají. Společně s projektem Jindřicha Štreita z roku 1995 a mikulovskými dílnami, se tak stává Mikulov jedním z nejprofotografovanějších a následně také nejvystavovanějších měst střední Evropy.

Letošního ročníku se zúčastnily dvě mikulovské fotografky a devět studentů ze tří fotografických škol: Ateliéru reklamní fotografie FMK Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě a Fotoškoly Brno. Účast na dílně by měla studentům formou přednášek i praktického fotografování zprostředkovat, jak se systematicky pracuje na fotografickém projektu. Studenti si zde mohou zkusit pracovat na novém tématu nebo rozšířit svůj dlouhodobý projekt o fotografie z prostředí Mikulova. Současně tím vzniká cenný archiv, který mnohostranně ukazuje soudobý životní styl, společenské problémy nebo reflexi pohnutých historických osudů střední Evropy a v neposlední řadě uchovává obraz o tom, jak se žilo v Mikulově, a tedy i v České republice právě dnes.

Vernisáž a velkoformátová projekce letošního Fotoateliéru se koná ve čtvrtek 3. listopadu v 18.00 hodin v Městském kině Mikulov. Součástí vernisáže bude i projekce fotografií z minulých ročníků workshopu.

Účastníci Fotoateliéru 2016: Peter Drezik, Jana Grznarikova, Eva Holásková, Hana Ilčíková, Martin Janošek, Adam Kencki, Tereza Koníčková, David Váňa, Martin Vlček, Monika Vočková a Pavel Vrzala.
Tomáš Pospěch

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery