Mikulov

Homepage > News > Svatomartinský Mikulov – slavnosti vína a husích specialit

Novinky a aktuality

16/11 2016

Svatomartinský Mikulov – slavnosti vína a husích specialit

Dny husích specialit, mladých a Svatomartinských vín, jarmarku, divadla, zpřístupněných památek si můžete vychutnat i následující prodloužený víkend.

 Ve čtvrtek o státním svátku zazní v Dietrichsteinské hrobce varhanní koncert, v pátek zahrají divadelní drama Milana Uhdeho Divá Bára ochotníci Divadelního spolku bratří Mrštíků z Boleradic. Na Náměstí pokračuje řemeslný jarmark, v sobotu a neděli zde vystoupí skupina muzikantů s historickými nástroji a dobu starodávných krčem přiblíží taneční vystoupení. Celý program doplní vyprávění kata Mydláře a mikulovská katovna.

Pro letošní ročník slavností jsou připraveny také dvě novinky pro děti. Tou první je vědomostní soutěž Se svatomartinskou husou za památkami Mikulova. Zvídavé děti se mohou vydat po stopách svatomartinské husy, prohlédnout si krásná zákoutí Mikulova a poznat něco z jeho historie. Po vyluštění tajenky na ně čeká sladká odměna a tři z vylosovaných účastníků vyhrají hodnotné ceny. TIC Mikulov připravilo speciální večerní prohlídku zámeckou zahradou pod názvem Svatomartinská světýlka.

Mimořádně budou zpřístupněny i mikulovské památky. Bude možné také využít prohlídky města Mikulova se šálkem svařeného vína. Mikulovské restaurace, hotely a vinné sklepy nabídnou večery s cimbálovou muzikou a svatomartinská menu s ochutnávkami mladých vín.

Kompletní program Svatomartinského Mikulova.

fotografie
fotografie
fotografiefotografie
fotografie
Foto: Mikulovská rozvojová

 

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery