Mikulov

Homepage > News > ANNA K. DO MIKULOVA MÍŘÍ S VÁNOČNÍM AKUSTICKÝM KONCERTEM

Novinky a aktuality

13/12 2016

ANNA K. DO MIKULOVA MÍŘÍ S VÁNOČNÍM AKUSTICKÝM KONCERTEM

Jak znějí písničky Anny K. v akustických aranžích? To si budou moci lidé poslechnout v Mikulově. Ve zdejším zámeckém sále totiž populární zpěvačka v sobotu 17. listopadu zahraje svůj speciální vánoční unplugged koncert.

Na návštěvníky vystoupení, které začne v 19.30 hodin, čekají jak nové hudební aranže všech hitů zpěvačky, na které dohlížel spolupracovník Norah Jones a Erasure Steve Walsh, tak i ochutnávky z připravovaného alba. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v síti Ticketstream a TIC Mikulov.

Mikulovský koncert je navíc prvním veřejným vystoupením Anny K od skončení televizního pořadu StarDance, kterého se zpěvačka zúčastnila. „Návštěvníci uslyší jak největší hity zpěvačky, tak průřez celou její kariérou,“ láká na koncert promotérka koncertu Hana Petřinová.

Přestože bude vystoupení pro sedící publikum, nemusejí se posluchači podle Anny K. obávat, že se budou nudit. „Vždycky mě lákalo hrát pro sedící publikum, stejně jako zkusit zakomponovat do mojí muziky více akustických nástrojů a aranže očesat až na dřeň. S mojí sedmičlennou kapelou, se kterou do Mikulova dorazím, nás to moc baví. Na druhou stranu přiznávám, že miluju i zvuk elektrické kytary, které jsem se nedokázala úplně zříct ani v tomto programu. Mám totiž v plánu nakonec zvednout ze židlí i sedící publikum,“ směje se Anna K.

Aby byl koncertní program co nejrozmanitější, nechala zpěvačka polovinu písní přearanžovat americkým producentem Stevem Walshem. Ten má s podobnou prací velké zkušenosti. Například v minulosti už podobným způsobem upravil největší hity anglické kapely Erasure pro jejich akustické album Union Street a následné turné. Druhou polovinu repertoáru nakonec předělala Anna K. na zkouškách společně se svou koncertní kapelou.

„Aranže jsou teď hodně pestré. Přidali jsme dokonce nástroje, které běžně nepoužíváme, jako banjo, dobro, mandolínu nebo hammondky a z kapely Davida Kollera jsme si vypůjčili perkusionistu Víťu Halšku,“ dodává zpěvačka, která v těchto dnech připravuje nové album, jež vyjde v únoru. Z nové nahrávky v Mikulově zazní i aktuální singl Vždycky se budeme znát, který nyní boduje v rádiích. 
Vstupenky na kocert jsou v prodeji v síti Ticketstream.
Roman Helcl
BrainZone s.r.o.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery