Mikulov

Homepage > News > Fašanková obchůzka

Novinky a aktuality

24/2 2017

Fašanková obchůzka

V sobotu 25. února projde Mikulovem masopustní rej.

Fašankové veselí včetně mečového tance Pod šable pořádá Národopisný soubor Pálava společně s městem Mikulov, Turistickým informačním centrem Mikulov, hotelem Galant, Mikulovskou rozvojovou a vinným sklepem Pod Kozím hrádkem. Masopust se bude v Mikulově konat už po sedmadvacáté, tentokrát ale v rozšířené verzi.

O dobrou náladu se na Náměstí postará už od 9.30 hodin jak dechová hudba Mikulovanka, tak i členové cimbálové muziky Píšťalenka. Mikulovský fašank bude letos pestřejší. Ve vinném sklepě Pod Kozím hrádkem bude od 10 hodin masopustní posvícení s harmonikářem a cimbálovou muzikou. Od 12 hodin pak v hotelu Galant můžete ochutnat zabijačkové speciality, moravské slivovice a od 19 hodin tam bude hrát a zpívat cimbálová muzika Kasanica. Další letošní novinkou bude košt ovocných pálenek v hotelu Aurelius od 14 do 20 hodin.

Během soboty můžete  navštívit i komentované prohlídky v Dietrichsteinské hrobce či si vychutnat atmosféru starobylého Mikulova při hodinové prohlídce města se šálkem svařeného vína.
„Všechny masky jsou srdečně vítány a samozřejmě všichni, kteří si chtějí užít fašankovou obchůzku,“ zvou pořadatelé.
(js)

plakat

plakat
plakat

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery