Mikulov

Homepage > News > Šampionem mikulovské výstavy vína je Rulandské bílé od Stanislava Popely

Novinky a aktuality

7/3 2017

Šampionem mikulovské výstavy vína je Rulandské bílé od Stanislava Popely

Mikulovský zámecký sál bude tuto sobotu 11. března patřit výstavě vína mikulovské vinohradnické podoblasti. Pořadatelé  z vinařského spolku Moravín Mikulov počítají opět s hojnou účastí a všichni návštěvníci se mohou těšit na pestrou nabídku vín.

Hodnocení všech 609 vzorků vín nejenom z Moravy, ale i ze sousedního Rakouska proběhlo uplynulou sobotu 4. března. „Letos hodnotilo sedmdesát pět degustátorů pod odbornou garancí Mojmíra Baroně. Opět anonymně podle vyhlášených kategorií stobodovým systémem Mezinárodní enologické unie,“ řekl předseda Moravínu Vojtěch Pazderka. Hodnotilo se 430 bílých, 58 růžových a 121 červených vín.

Šampionem výstavy se stalo víno Rulandské bílé, pozdní sběr 2016, od vinaře Stanislava Popely z Perné. Nejlépe hodnoceným červeným vínem je Svatovavřinecké, pozdní sběr 2016, Jaroslava Kurky z Mikulova. Nejlépe hodnoceným bílým vínem je Rulandské šedé, pozdní sběr 2016, od Stanislava Vlnky z Novosedel. „Další oceněná vína a vinařie prozradíme až na samotné výstavě v sobotu,“ řekl Vojtěch Pazderka a pozval na desátou hodinu dopolední. Po úvodním předání cen nejúspěšnějším vinařům budou k volné degustaci zpívat Mužáci z Březí pod vedením Jana Stibůrka a od 14 hodin bude hrát a zpívat cimbálová muzika Kasanica s primáškou Věrou Kunovovou.

„Při této příležitosti bychom chtěli poděkovat všem vinařům, kteří přihlásili svá vína na výstavu a přispěli tak velkým dílem k uspořádání této oblastní výstavy,“ řekl na závěr Vojtěch Pazderka.
Jitka Sobotková

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery