Mikulov

Homepage > News > Artový úterek a Ocelové slzy

Novinky a aktuality

27/3 2017

Artový úterek a Ocelové slzy

V úterý 28. března se můžete v rámci Artových úterků těšit na jedinečné setkání s autorem, dokumentaristou Tomášem Potočným. V kinoklubu od 19 hodin představí svůj film Ocelové slzy a umožní tak nahlédnout do pozadí tvorby.

„Navzdory všem okolnostem je podle mne česká dokumentaristika v mnohem lepší kondici než hraný film,“ zamýšlí se autor projektu a produkční Mikulovské rozvojové Petr Šesták.

A beseda o autorském dokumentu, o tom, jak vzniká, o jeho síle a jeho potřebě určitě vypoví dosti. Film Ocelové slzy aneb Cesta Vladimíra Stehlíka za Lubomírem Krystlíkem získal zvláštní ocenění poroty na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava 2015. Tragikomický příběh transformace naší ekonomiky, divokého východu 90. let, vzestupu a pádu z největších výšin až na dno. V hlavních rolích dojemně komická a pábitelská dvojice gerontů vzájemně si nahrávajících na smeč v drtivých gazích, které by nejlepší scénáristé dneška nedokázali napsat. Nedozvíte se sice, JAK to tenkrát v devadesátkách bylo, ale uděláte si představu o tom, JAKÉ to bylo.
Jitka Sobotková

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery