Mikulov

Homepage > News > Do Mikulova míří JARO 2017 – Mezinárodní soutěž ve sportovním tanci

Novinky a aktuality

7/6 2017

Do Mikulova míří JARO 2017 – Mezinárodní soutěž ve sportovním tanci

Mikulov v sobotu 10. června opět ožije tancem. V zámeckém sále se bude od 18 hodin konat již 25. ročník mezinárodní soutěže JARO 2017.

Také letos se soutěž, na níž vystoupí české i zahraniční taneční páry, koná pod záštitou starosty města Mikulova Rostislava Koštiala a hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka, a za významné podpory obou institucí.

„Tradičně jsme pozvali taneční páry z Polska, Maďarska, Rakouska, Slovenska a samozřejmě i nejlepší páry z České republiky,“ řekl za pořadatele Václav Kosmák z Tanečního studia Morava. Soutěž proběhne ve standardních tancích, latinskoamerických tancích a v samostatné soutěži ve vídeňském valčíku. „Každoročně je mezi páry ze zahraničí i ČR velký zájem se této soutěže zúčastnit. Jednak pro krásné prostředí zámeckého sálu a ne sportovních hal, jak bývá dnes zvykem, jednak pro samotný Mikulov, jeho jedinečnost, výborné ubytování a kulturnost prostředí,“ dodal Václav Kosmák.
Soutěž bude začínat v 18 hodin a kromě zajímavých cen pro vítězné páry, bude vyhlášena také soutěž Miss JARO, Sympaťák a nejkrásnější šaty. Zkrátka nepřijdou ani diváci. „Kromě úžasné taneční show mohou vyhrát některé z cen pro diváky a mohou vidět nejlepší páry Evropy v Mikulově, včetně Mistrů ČR ve standardních i latinskoamerických tancích,“ doplnila Jitka Kosmáková.

Také v porotě budou významné osobnosti v čele s několikanásobným mistrem světa Dmitrijem Timokchinem z Ruska.
V letošním roce bude dopoledne probíhat i juniorská soutěž ve sportovním tanci. „Pokud chcete vidět tančit dětské a juniorské páry, nenechte si to ujít a přijďte do zámeckého sálu už 9 hodin,“ zve Jitka Kosmáková.

A ještě jednu novinku bude mít letošní jubilejní ročník. V dopoledních hodinách proběhnou předkola soutěže Grand Prix v České polce o pohár Tanečního studia Morava, ve večerním programu pak finále.

Letošní ročník bude zdobit také pilotní projekt Českého svazu tanečního sportu a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy „ Tanec pro všechny“. V rámci tohoto projektu budou soutěžit děti od 4–6 let,7–8 let, 9 let a více.
Jitka Sobotková

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery