Mikulov

Homepage > News > Jubilejní Pálavské vinobraní trhalo rekordy. Do Mikulova přijelo 65 tisíc návštěvníků

Novinky a aktuality

11/9 2017

Jubilejní Pálavské vinobraní trhalo rekordy. Do Mikulova přijelo 65 tisíc návštěvníků

Jubilejní, sedmdesátý ročník Pálavského vinobraní, který se konal v Mikulově uplynulý víkend, byl v mnohém mimořádný a výjimečný.

Nejen že ho v průběhu tří dnů navštívilo rekordních šedesát pět tisíc lidí, což je o devět tisíc víc než loni, ale přišel i s mnoha novinkami. Včetně nového loga, pomyslného dárku k jubileu.

Mikulov žil oslavami vína ve všech jeho podobách už od čtvrtka 7. září. Hlavní program plný hudebních hvězd, folkloru, vína a zábavy pak na tisíce návštěvníků čekal od pátku 8. do neděle 10 září. A to jak v centru města, na zámku, amfiteátru či Kozím hrádku a v uličkách okolo centra města.

Letos pořadatelé ze společnosti Mikulovská rozvojová připravili šest hudebních scén, na kterých vystoupily hvězdy několika generací a žánrů, a podle ohlasů publika si opravdu každý přišel na své. „Naprosto úžasná akce, byla jsem zde poprvé a opravdu se bavila. Víno i burčák tekl proudem, to vše doprovázené fajn programem a nádherným počasím, které opravdu přálo. My si to zkrátka užili,“ zní jeden z mnoha hlasů na sociálních sítích od Diany Hrnečkové.

Radost z vydařené akce neskrýval ani starosta města Rostislav Koštial. „Můj subjektivní pohled by zněl jenom v superlativech. Jak jsem se pohyboval mezi lidmi, tak jsem slyšel jen pochvalné ohlasy. Je to až k nevíře, jak se návštěvníci chovají velmi kultivovaně a přátelsky   a užívají si Pálavské vinobraní. Spousta lidí si našla i své místo v privátních zónách, jako jsou hotely a penziony, které připravují svůj program. Velké díky patří ale jednoznačně týmu naší společnosti Mikulovská rozvojová, která připravuje hlavní program. Vše je natolik profesionální a funguje naprosto skvěle. Děkujeme všem, kteří Pálavské vinobraní připravují, děkujeme za počasí, všem sponzorům a návštěvníkům, kteří prolomili rekord,“ řekl starosta města Rostislav Koštial.

Páteční hlavní scéna na amfiteátru patřila charismatické Janě Kirschner a Davidu Kollerovi s hosty, na Náměstí bavil Ondřej Ruml či Cirkus Brother. Ojedinělou podívanou byla chůdařská show v podání Long Vehicle Cirkus. Nechyběla ani folklorní vystoupení a zábava pro děti. 

Vrcholem celého vinobraní byla tradičně sobota, včetně poledního historického průvodu v čele s králem Václavem IV. a královnou v podání herečky Chantal Poullain. Na amfiteátru si lidé zazpívali se skupinami Čechomor, Jelen, Klárou Vytiskovou, No Name a jedinečnou show předvedla skupina Mig 21. V té době na Náměstí vrcholil i koncert kapely Zatrestband a všichni, na kterémkoliv místě v Mikulově, čekali na vyvrcholení sobotní noci v podobě ohňostroje s hudebním doprovodem. „To je skvělé, fantastické, takový ohňostroj jsem v životě neviděl, super, bomba s tou hudbou,“ a mnoho dalších superlativů znělo od tisíce lidí, kteří světelnou show pozorovali.

Neděle se pak nesla v již tradičně klidné atmosféře. Po vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší burčák, kterým letos návštěvníci zvolili mok z vinařství Vinofol z Novosedel, se na pódiu vystřídala Věra Martinová s dechovou hudbou Vlčnovjanka a dychovým orchestrom mesta Galanta. Stovky nadšenců se také v neděli před polednem vypravily na tradiční výstup na Svatý kopeček.

Pálavské vinobraní je samozřejmě oslavou vína. A na své si o víkendu přišli všichni jeho příznivci. V zámeckém sále probíhala po celý víkend Národní soutěž vín mikulovské vinařské podoblasti s veřejnou ochutnávkou nejlepších vín. Víno ve všech  podobách teklo proudem     i ve Vinařském městečku v ulici Kapucínské a na Náměstí.

Mnozí návštěvníci se začetli i do speciálního vydání novin, které bylo vydáno u příležitosti 70. výročí Pálavského vinobraní a navštívili také výstavu na zámku. Zde pracovníci Regionálního muzea v Mikulově připravili jedinečnou prezentaci s názvem 70´ Pálavské vinobraní 1947–2017, která se ohlíží za jeho historií. „A pokud jste ji nestihli v průběhu vinobraní, tak si ji můžete přijít prohlédnout až do 26. listopadu,“ zve ředitel muzea Petr Kubín.

Jubilejní ročník se také dočkal dárku v podobě nového loga. To pochází od grafika Petra Štěpána, dlouholetého spolupracovníka Studia Najbrt. „Nová značka Pálavského vinobraní je elegantní. Zdobnou písmovou formou odkazuje k tradičně pojatým etiketám kvalitních vín, barevné řešení respektuje heraldické barvy Mikulova. Je také uvolněná a připomíná, že ne všechno v životě je třeba brát smrtelně vážně. Druhý zářijový víkend v Mikulově je oslavou radosti a povznesené nálady,“ říká Petr Štěpán.

Bohatou fotogalerii najdete na Facebooku Pálavské vinobraní v Mikulově a brzy také na www.palavske-vinobrani.cz.
(js)

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery