Mikulov

Homepage > News > Březen, měsíc knihy, v mikulovské knihovně

Novinky a aktuality

28/2 2018

Březen, měsíc knihy, v mikulovské knihovně

Tak jako každý rok, i letos oslaví Městská knihovna v Mikulově měsíc knihy. Připravili jsme spoustu akcí a aktivit pro všechny.

První týden v březnu mohou naši uživatelé využít „Velké amnestie“. Budeme odpouštět dlužné částky z prodlení, což je vhodné pro ty, kdo již dlouhou dobu neměli čas navštívit knihovnu a vrátit knihy. Amnestie se netýká jiných poplatků nebo ztrát.
V tomto termínu také nabízíme novým čtenářům možnost registrace na celý rok zdarma. Stávající či pravidelní čtenáři se mohou těšit na malé dárky či odměny.

Do 15. 3. můžete zhlédnout výstavu obrazů Karla Provázka v prostorách Literární galerie nebo výtvarné a literární práce dětí z projektu Jižní Morava čte.

V polovině března zahajujeme projekt Krásy ostrova Bali v Mikulově, kterým nás provede Soňa Šťastná. V pátek 16. 3. v 18 hodin se můžete těšit na vernisáž „Batika z ostrova bohů“ – autorská výstava obrazů. Sobota 17. 3. bude věnovaná balijskému tanci pro ženy a v pondělí 19. 3. naváže besedou Bali všemi smysly. Pro děti si Soňa připravila tradiční balijskou pohádku s dřevěnými loutkami, tancem a workshopem. Podrobnější program Balijského týdne najdete v dalším čísle Zpravodaje.

Březen zakončíme akcí Noc s Andersenem. Sice se v knihovně spát doslova nebude, ale pro děti bude připravený program do večerních hodin. Letošní již 17. ročník se ponese v duchu Povídání o pejskovi a kočičce od Josefa Čapka. Pro větší děti máme připravený projekt A čo na to mačička? – projekt pro posílení sousedských vztahů a porozumění.

Celý březen věnujeme edukačním programům pro děti a mládež. Školy si mohou vybrat z široké nabídky, kterou upravíme podle věku a požadavků.

Pro čtenáře bude připraveno spoustu nových titulů, takže opravdu důstojně oslavíme Měsíc knihy.
Přijďte do knihovny, určitě se nudit nebudete.
Ilona Salajková, ředitelka MěK Mikulov

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery