Mikulov

Homepage > News > Bali všemi smysly v Městské knihovně Mikulov

Novinky a aktuality

14/3 2018

Bali všemi smysly v Městské knihovně Mikulov

Městská knihovna v Mikulově v březnu – měsíci čtenářů připravila bohatý program. Nejvýznamnější akcí je projekt Bali všemi smysly, který dá nahlédnout do tajemných zákoutí tohoto ostrova s jeho specifiky.

Průvodkyní po ostrově nám bude Soňa Šťastná, autorka batikovaných obrazů, lektorka kurzu tance a přednášek, tanečnice i vypravěčka. Během dvouletého pobytu na Bali měla možnost studovat místní tradiční umění. Nejvíce ji zaujala technika batiky, neboť pomocí horkého vosku a barev lze vytvářet rozmanité vzory a efekty.

Na výstavě nazvané „Batika z ostrova bohů“ představí svou autorskou tvorbu, která během tohoto pobytu vznikla. Můžete se také těšit na ukázku tradičního balijského tance Legong, vysvětlení techniky batiky horkým voskem a exotické občerstvení. Vernisáž proběhne 16. 3. v 18.00 hod. a výstava potrvá do 30. dubna.

V sobotu 17. 3. od 15.00 do18.00 se ženy mohou přihlásit na workshop balijského tance.

Lektorka je naučí základní prvky postoj agam, pohyby rukou, hlavou, očima, základy chůze a základy práce s vějířem. Workshop bude doplněn přednáškou o tradičním balijském tanci a videoukázkami. K prohlédnutí bude také tradiční kostým na tanec Legong. Rezervace na adrese: stastna.sona@gmail.com.

Další částí projektu je přednáška Krásy Bali v Mikulově, která se bude konat 19. 3. v 17.15 hod. Můžete se přijít ohřát na indonéský ostrov Bali – ostrov plný barev, exotických vůní, dobrého jídla a přátelských lidí. Během přednášky se dozvíte základní informace o kultuře, životním stylu a umění místních obyvatel, které autorka měla během svého dvouletého pobytu možnost poznat. A
zapomenout nesmíme ani na zábavné mezikulturní rozdíly! Obyvatelé jsou převážně hinduistického vyznání a podíváme se také, jak probíhají nejdůležitější slavnosti i některé tajemné rituály.

Pro děti je na pondělí a úterý 19. 3. a 20. 3. připravené představení „O princi, který přišel o ucho“ kombinující prvky tradičního umění – dřevěné loutky, tanec, hudbu a výrobu vějíře.

Pestrý program pro všechny hýří všemi barvami. Přijďte do Městské knihovny v Mikulově vnímat krásu ostrova Bali všemi smysly.
Ilona Salajková

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery