Mikulov

Homepage > News > Ústřední kolo soutěže žáků základních uměleckých škol ve hře na lidové nástroje

Novinky a aktuality

23/5 2018

Ústřední kolo soutěže žáků základních uměleckých škol ve hře na lidové nástroje

Mezi 24.5. a 25.5. proběhne v Mikulově ústřední kolo soutěže základních uměleckých škol České republiky.

Základní umělecké škole Mikulov bylo v letošním školním roce Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR opětovně, stejně jako již v letech 2012 a 2015, svěřeno pořadatelství ústředního kola soutěže ZUŠ ve hře na lidové nástroje a v komorní a souborové hře lidových nástrojů, a to v termínu 24.–25. 5. 2018. Tato prestižní akce přivede k nám do Jihomoravského kraje a města Mikulova cca 700 účastníků ze všech krajů České republiky.
Soutěž je každoročně vyhlašována MŠMT jako celostátní čtyřkolová soutěž pro žáky ZUŠ se soutěžními disciplinami pravidelně se opakujícími v tříletém cyklu. Soutěží se ve čtyřech sekcích: Hra na cimbál a komorní hra s cimbálem, Hra na dudy a komorní hra s dudami, Cimbálové a hudecké muziky a Dudácká muzika a další soubory lidové hudby. Soutěžní výkony budou hodnotit čtyři pětičlenné odborné poroty. Z tohoto důvodu bude soutěž souběžně probíhat ve čtyřech soutěžních sálech. Díky velmi dobré spolupráci mezi ZUŠ a dalšími školními a kulturními institucemi ve městě budou vedle koncertních prostor školy využity i zámecké sály Regionálního muzea a prostory Městského kina.
Podle ohlasů z minulých ročníků měla soutěž v Mikulově od účastníků vždy vynikající hodnocení, v nichž se opakovaně objevovaly obdiv a uznání pro spolupráci všech zúčastněných organizací včetně města. Mikulov samotný pak zejména ty, kdo jej navštívili poprvé, okouzlil svou krásou, úpravností a vstřícností, takže mnozí se i následně k nám vracejí, aby zde strávili příjemnou dovolenou.

Jiří Vrbka, ZUŠ Mikulov

soutez zus

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery