Mikulov

Homepage > News > KŘEST KATALOGU Mikulovského výtvarného sympozia “dílna“ a zahájení výstavy ZA OBZOR

Novinky a aktuality

21/3 2019

KŘEST KATALOGU Mikulovského výtvarného sympozia “dílna“ a zahájení výstavy ZA OBZOR

Dne 30. března 2019 od 17 hodin v prostorách mikulovského zámku bude veřejnosti představen nový katalog Mikulovského výtvarného sympozia “dílna“ s názvem ČTVRTSTOLETÍ a od 18 hodin bude zahájena výstava ZA OBZOR – Čtvrtstoletí Mikulovského výtvarného sympozia “dílna“.

Nejdříve v 17 hodin hosté společně s kurátorem loňského 25. ročníku Mikulovského výtvarného sympozia, Liborem Lípou, a ostatními účastníky “dílny“ pokřtí tradiční dokumentační katalog s názvem ČTVRTSTOLETÍ. Katalog obsahuje rozhovory s jednotlivými účastníky, reprodukce vytvořených uměleckých děl a fotografie z doprovodných akcí sympozia.

Poté v 18 hodin bude zahájena výstava ZA OBZOR – Čtvrtstoletí Mikulovského výtvarného sympozia “dílna“, jejímiž kurátory jsou Adam Vrbka a Martin Dostál. Tato výstava nepředstavuje jen reprezentativní výběr uměleckých děl, která v rámci sympozií vznikla a stala se součástí sbírky města Mikulova, ale zároveň je výraznou a pronikavou sondou do českého a mezinárodního umění minulých 25 let.

V průběhu večera nejen pro poslech zahraje hudební skupina ETURNITY s Evou Turnovou a příjemnou atmosféru završí vystoupení anglického hudebníka PHILA SHOENFELTA & SOUTHERN CROSS.

Výstava ZA OBZOR – Čtvrtstoletí Mikulovského výtvarného sympozia “dílna“ potrvá od 31. 3. 2019 až do 13. 7. 2019.

www.artmikulov.cz
Pozvánka

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery