Mikulov

Homepage > News > Letní scéna Divadla Bolka Polívky v Mikulově nabídne divákům oblíbené inscenace

Novinky a aktuality

24/6 2019

Letní scéna Divadla Bolka Polívky v Mikulově nabídne divákům oblíbené inscenace

Letní scéna Divadla Bolka Polívky se letos poprvé uskuteční i mimo jeho domovské Brno. Od středy 10. do soboty 13. července budou moci oblíbené inscenace vidět diváci v Amfiteátru v Mikulově.

Na programu jsou představení Šašek a syn, v nichž účinkuje Bolek a Vladimír Polívkovi, komediální Srnky s Josefem Poláškem v jedné z hlavních rolí a dojemný herecký duet Šest tanečních hodin v šesti týdnech se Chantal Poullain a Martinem Krausem. Od 22. července do 3. srpna se pak Letní scéna přesune na Biskupský dvůr Moravského zemského muzea v Brně a od 6. do 8. srpna se stěhuje na nádvoří zámku do Slavkova u Brna. Vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut.

Jihomoravský Mikulov láká návštěvníky z širokého okolí díky architektonickým památkám, krásné přírodě a vinařské tradici. Ve zdejším amfiteátru se uskuteční první „turnus“ Letní scény Divadla Bolka Polívky. V termínu od 10. do 13. července oživí mikulovský kulturní život diváky vyhledávaná představení z vlastní produkce divadla. Hned dvakrát – 10. a 11. července bude uvedeno představení Šašek a syn s Bolkem a Vladimírem Polívkou v hlavních rolích vyprávějící o životní změně mladého šlechtice, který je převychován protřelým králem šašků v jednoho z nich.

Dále je 12. července v programu Letní scény Divadla Bolka Polívky v Mikulově na programu bláznivá hříčka Srnky s Josefem Poláškem, Pavlem Šimčíkem a Romanem Blumaierem. Srnky jsou příběhem outsiderů s kuriózními osudy: dirigent, který touží vystupovat v Japonsku a na Pražském jaru; mykolog, který ze strachu z vlastní výšky chodí neustále ohnutý; vynálezce, který má na kontě řadu odmítnutých vynálezů, či úředník, který vždy po orgasmu pláče, protože si myslí, že to je naposledy. A samozřejmě nechybí ani jejich ženy, milenky, „zaučovatelky“…

A posledním mikulovským představením je 13. července inscenace Šest tanečních hodin v šesti týdnech, vyprávějící o lidské opuštěnosti a nikdy neumírající naději v lepší zítřky. Na jevišti se v ní setkávají Chantal Poullain a Martin Kraus.
Předprodej vstupenek na Letní scénu v Mikulově: TIC Mikulov, Náměstí 1, Mikulov (po-ne 10.00-19.00) pouze na představení konaná v Mikulově. Nebo online v prodejní síti GoOut.cz

PROGRAM LETNÍ SCÉNY V MIKULOVĚ – AMFITEÁTRU (10. 7. - 13. 7.)
10. 7. Šašek a syn
11. 7. Šašek a syn
12. 7. Srnky
13. 7. Šest tanečních hodin v šesti týdnech

Začátky představení i koncertů jsou ve 20.00 hodin. Změna programu vyhrazena.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery