Mikulov

Homepage > News > Devátý ročník mikulovských klavírních kurzů byl ukončen

Novinky a aktuality

23/8 2008

Devátý ročník mikulovských klavírních kurzů byl ukončen

Ve dnech od 15. do 22. srpna uspořádalo Sdružení hudebníků města Mikulova a Základní umělecká škola Mikulov již devátý ročník Prázdninových klavírních kurzů s podtitulem „Audaces fortuna iuvat“ (Odvážným štěstí přeje).

V rámci této významné akce, na kterou se každoročně sjíždí klavíristé z celé České republiky, se opět uskutečnila řada koncertů pro veřejnost. V letošním roce byly některé z nich poprvé pořádány v hlavním zámeckém sále.
„Klavírní kurzy v Mikulově si již vydobyly stálé a nepostradatelné místo na mapě podobných vzdělávacích aktivit v rámci celé České republiky, o čemž vypovídá každým rokem narůstající zájem ze strany pedagogů i žáků v uměleckém školství včetně rodičů, kterým vyhovuje právě kombinace rekreace a aktivního soustředěného studia jejich dětí mezi stejně nadanými vrstevníky,“ uvedla za pořadatele Monika Czajkowská. „Kurzy jsou již tradičně zaměřeny především na žáky základních uměleckých škol. Další početnou skupinou zájemců jsou studenti konzervatoří a vysokých uměleckých škol, v tomto případě jde již o vyhraněný profesionální zájem, mnohdy také o mimořádné výkony mimořádných talentů. Pro pedagogy jsou kurzy příležitostí k účinnému praktickému sebevzdělávání – učitelé mohou přímo sledovat výuku elitních pedagogů, konzultovat, diskutovat,“ říká Czajkowskáa dodává, že nemalou roli v úspěchu kurzů hraje i malebnost a vstřícnost samotného Mikulova. „Velký počet účastníků se pravidelně vrací,“ prozrazuje.
O jejích slovech svědčí také přítomnost Jany Rambouskové z Velké Bíteše. „Jsem tady už potřetí, všechny ročníky jsou krásné, ale myslím, že tento byl celkově nejlepší,“ říká čtrnáctiletá klavíristka, která se hře na tento hudební nástroj věnuje již sedm let. „Kurzy mě vždy úžasně nastartují do nového školního roku,“ vysvětluje svou pravidelnou účast.
km

Fotogalerie

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery