Mikulov

Homepage > News > Felix Slováček odhalil svoji hvězdu na mikulovském chodníku slávy

Novinky a aktuality

5/6 2010

Felix Slováček odhalil svoji hvězdu na mikulovském chodníku slávy

Na mikulovském chodníku slávy se v pátek 4. června rozzářila další hvězda. Tentokrát patří českému klarinetistovi, saxofonistovi, hudebnímu skladateli a dirigentu Felixu Slováčkovi, který ji odhalil u příležitosti jubilejního, desátého ročníku Jazzového večera.  Ten na počest Karla Krautgartnera tradičně zorganizovalo Sdružení přátel tohoto významného mikulovského rodáka a jazzmana.

Právě Karel Krautgartner byl pro Felixe Slováčka velkým vzorem. „Když jsem stál vedle něj, tak jsem měl pocit, že do mě vstupuje úžasná energie a něco mí říká: hochu, jdi domů a začni zase cvičit,“ zavzpomínal Felix Slováček. Když potom převzal kapelničení v Krautgartnerově big bandu, splnil se mu sen. Dnes reprezentuje evropskou špičku hráčů na klarinet a saxofon.

Felixe Slováčka přijal v pátek odpoledne na radnici starosta Mikulova Rostislav Koštial, zatímco u chodníku slávy vytvářel atmosféru Junior Band ze Základní umělecké školy v Mikulově. Slavnostnímu odhalení dlaždice předcházela krátká řeč starosty města, Maxe Wittmanna a Felixe Slováčka, který připomněl Krautgartnerovu hudbu krátkou ukázkou na klarinet.

Instalace bronzových dlaždic s hvězdou a jménem hudebníka, který s Karlem Krautgartnerem spolupracoval, proběhla na mikulovském náměstí sedmým rokem. „Sedmička pro mě určitě bude šťastné číslo, nakonec jméno Felix také znamená štěstí, řekněme, že mám sedmkrát štěstí a tady v Mikulově obzvlášť,“ komentoval odhalení vlastní dlaždice s hvězdou Felix Slováček.

Předseda Sdružení přátel Karla Krautgartnera Ing. Ladislav Kolmačka plánuje chodník slávy v následujících letech dále rozšiřovat.  „Tradice filmových legend v Hollywoodu trvá přes 200 let, rodný dům Karla Krautgartnera s chodníkem tu máme přes 400 let. Tak mně řekněte, které legendy mají větší vážnost. V Hollywoodu nebo tady?“ s nadsázkou pronesl na závěr řečnickou otázku a pozval všechny přítomné na miniexpozici o Karlu Krautgartnerovi.

Odpolední program vyvrcholil X. Jazzovým večerem v Zámeckém sále, kde vystoupil Big Band Felixe Slováčka se sólisty Markétou Procházkovou a Felixem Slováčkem jr. Záznam koncertu uvede Český rozhlas Brno.
(DS)

Ilustrační obrázek

Více fotografií zde.

 

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery