Mikulov

Hlavní stránka > Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti

Forma uveřejňovaných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a splňuje všechna pravidla uveřejněná v příloze této vyhlášky.

Stránky se snaží o maximální přístupnost obsahu a funkčnosti.

Stránky jsou navrženy s ohledem na hlavní zásady přístupnosti podle metodiky WCAG 1.0 a podle zásad projektu Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých - Blind Friendly Web.

Struktura layoutu i obsahu je vytvořena strukturálním XHTML 1.0 Strict, vizuální prezentace pak pomocí kaskádových stylů (CSS).

Texty

Veškeré texty, týkající se obsahu stránek, jsou definovány v relativních jednotkách a je možno libovolně upravovat jejich velikost pomocí standardních nástrojů internetového prohlíčeže (Ctrl + posun kolečkem myši v Internet Exploreru a Mozilla Firefoxu).

Tisk

Součástí webových stránek je také CSS styl pro tiskovou verzi. Všechny stránky jsou tisknutelné bez jakýchkoliv omezení standardními prostředky internetového prohlížeče (standartně ikona tiskárny v navigační liště prohlížeče, nebo přes menu Soubor - Tisk).

Klávesové zkratky

* Alt + 0 - prohlášení o přístupnosti
* Alt + 1 - úvodní stránka
* Alt + 2 - mapa stránek
* Alt + 3 - kontakt

Uvedené zkratky jsou platné pro internetový prohlížeč Internet Explorer na operačním systému Windows, v jiných prohlížečích se mohou klávesové zkratky lišit (například pro prohlížeč Opera platí [Shift + Esc] + acceskey)

Nezávislost na vstupním zařízení

Ovládání zvěřejněných stránek není omezeno druhem vstupního zařízení. K obsahu se lze tedy dostat jak s pomocí myši, tak i klávesnice.

Nezávislost na výstupním zařízení

Přístup k obsahu webových stránek není závislý na použití určitého typu výstupního zařízení. Ať už se jedná o alternativní internetový prohlížeč, textový prohlížeč, PDA, chytrý telefon a nebo hlasovou čtečku.

Kontakt na webmastera

V případě jakýchkoliv problémů s přístupností obsahu či funkčnosti tohoto webu, kontaktujte prosím správce webu na adrese info@symbio.cz.

Novinky e-mailem

Nechte si zasílat novinky přímo do vaší e-mailové schránky.

Ilustrační obrázek

RSS zdroje novinek

Novinky z Mikulova přímo do vaší RSS čtečky. Co je to RSS?

Aktuálně z Mikulova

 • 11/7 2018 Ochrana révy vinné - monitorovací zpráva č. 11

  ve vinařské oblasti Jižní Morava
  28. týden (9.7.2018 – 15.7.2018)

 • 4/7 2018 První promítání letního kina proběhne 10.7.

  Po dlouhé odmlce se můežete těšit na promítání v Amfiteátru. Pod hvězdnou oblohou vám 10.7. naservírujeme československou klasiku, která vyhrála v hlasovací soutěži mezi mikulovskými, Ecce Homo Homolka. Promítáme za jakéhokoliv počasí.

 • 3/7 2018 Ochrana révy vinné - monitorovací zpráva č. 10

  ve vinařské oblasti Jižní Morava
  27. týden (2.7.2018 – 8.7.2018)

 • 2/7 2018 Mikulovské výtvarné sympozium “dílna“

  Letošní, již 25. ročník Mikulovského výtvarného sympozia “dílna“ bude slavnostně zahájen 14. 7. 2018 od 19.30 hodin na mikulovském zámku.

 • 22/6 2018 La Strada - festival pouličního umění

  Mikulovské ulice ožijí hudbou, pouličními spektákly, clowneriemi, večerní filmovou projekcí nebo slam poetry exhibicí. Přímo na ulici budou tetovat talentované handpoke tatérky a tvořit studenti výtvarných škol. V rámci festivalu proběhne prezentace inspirativních projektů z celé republiky oživujících veřejný prostor.

 • 22/6 2018 Mikulovské sklepy open

  Den otevřených mikulovských sklepů s nabídkou místních vín a gastrospecialit. Nahlédněte do míst, kde tato vína vznikají a zrají.

 • 22/6 2018 MŠ Pod Strání příjme učitelku předškolní výchovy

  Mateřská škola Mikulov, Pod Strání 6, příspěvková organizace přijme do pracovního poměru od 1.9.2018 kvalifikovanou učitelku – předškolní výchova (kval. dle §6 Zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících). Nabídky s CV zasílejte na reditelka@msmikulov.cz.
  Případné další informace poskytne ředitelka školy tel. 519 510 842.

 • 20/6 2018 Ochrana révy vinné - monitorovací zpráva č. 8

  ve vinařské oblasti Jižní Morava
  25. týden (18.6.2018 – 24.6.2018)

 • Archiv aktualit
Zobrazit fotogalerii