Mikulov

Hlavní stránka > Turistika > Aktivní pobyt

Aktivní pobytPěší turistika

Pěší turistika

Málokterá přírodní oblast nabízí tolik možností k aktivnímu pobytu v přírodě jako Mikulov a jeho okolí. Reliéf krajiny je utvářen Mikulovskou pahorkatinou s vápencovým hřebenem Pavlovských vrchů a zalesněným Milovickým lesem.

Cykloturistika

Cykloturistika

K současným trendům patří zdravý životní styl a s tím je spojen i rozvoj cykloturistiky. Dnešní člověk již nechce být pasivním konzumentem pohodlné jízdy autem a organizovaných dovolených, ale touží být naopak aktivní a nezávislý.

Naučné stezky

Naučné stezky

Přírodou a památkami Vás na Mikulovsku provede hned několik naučných stezek: Vinařské naučné stezky, Naučná stezka židovskou čtvrtí, Naučná stezka Děvín a Naučná stezka Turold.

Jezdectví

Jezdectví

Jízda v sedle koně, to je ideální spojení relaxace, vztahu ke zvířatům a sportu. Pohyb krajinou na koni znamená pro současného člověka odtrženého od přírody především nezapomenutelný zážitek. Možností, jak si užít těchto příjemných radovánek, nabízí Mikulov a blízké okolí hned několik...

Koupání

Koupání

K aktivnímu odpočinku patří neodmyslitelně koupání a relaxace u vody. Léto se už neřídí kalendářem, ale začíná čím dál dřív. Proč mu tedy nevyjít vstříc a nepřipravit si několik tipů na letní dovolenou u vody. Mikulov i okolí Vám nabízí koupání v umělých bazénech i v přírodě s mnoha doprovodnými atrakcemi jako projížďky parníkem, skákací hrad, dětská hřiště a další...

Sport a relaxace

Sport a relaxace

K modernímu životnímu stylu patří již neodmyslitelně sport. Z nabídky sportovních aktivit si dnes může zvolit opravdu každý: sport tradiční, jako tenis, či sporty novodobé, jako např. windsurfing.

Lodní doprava

Lodní doprava

V nejjižnějším cípu naší země, v klínu mezi řekami Dyjí a Moravou se rozkládá krajina podobná révovému listu. Nabízí všechno, co jste ještě neviděli, a vidět byste chtěli, nabízí všechno, co jste zatím ještě nezažili, a chtěli byste prožít …

Rybolov

Rybolov

Zdejší revíry jsou známé jako vynikající pro lov kaprů, sumců a ani jiné druhy ryb v trofejních velikostech zde nejsou vyjímkami.