Mikulov

Cykloturistika

K současným trendům patří zdravý životní styl a s tím je spojen i rozvoj cykloturistiky. Dnešní člověk již nechce být pasivním konzumentem pohodlné jízdy autem a organizovaných dovolených, ale touží být naopak aktivní a nezávislý.


Mikulov a celý region Vás k cykloturistice přímo vybízí. Krajinu kolem Mikulova a Pálavských vrchů protkává síť kvalitních značených cyklostezek včetně několika dálkových a mezinárodních tras. Na stezky se proto můžete na kolech vydat bez obav a trasu si lze samostatně naplánovat podle fyzické zdatnosti nebo vašich zájmů. Ať už je to poznávání krásné krajiny a přírody, architektonických a jiných památek, nabídka je skutečně široká, stačí si jen vybrat.

Trasy jsou často vedeny těmi nejkrásnějšími a nejzachovalejšími částmi této oblasti, kde nevedou rušné a přeplněné silnice a Vy si proto můžete dopřát komfort blízkého kontaktu s touto nádhernou přírodou. Cyklostezky však nejsou vedeny přírodními rezervacemi a proto je nutné dodržovat pokyny o zákazech vjezdu, které naleznete na informačních tabulích. Cyklistické stezky se napojují na dálkové trasy, a proto lze poznávání Mikulova a jeho okolí propojit s výletem do příhraničních oblastí sousedního Rakouska. Především pro cyklisty je určen hraniční přechod Nový Přerov-Alt Prerau, hraniční přechod Mikulov-Ottenthal či Valtice-Schrattenberg)...

Další možnosti naleznete: http://www.cyklo-jizni-morava.cz/


Cyklistický okruh Stará hora

Cyklistický okruh Stará hora

Na trase o celkové délce 37 km, si prohlédnete vinice pod Pálavou a blíže se seznámíte s malebnou vinařskou krajinou Mikulovska. Trasa stezky je nenáročná a je vhodná také pro výlet s dětmi. Pro její absolvování však budete potřebovat dostatek času, doporučujeme si okruh naplánovat jako celodenní výlet.

Cyklistický okruh Mikulov–Ottenthal: Mikulov z druhé strany hranice (videotrasa)

Cyklistický okruh Mikulov–Ottenthal: "Mikulov z druhé strany hranice" (videotrasa)

Mnohé cyklotrasy v okolí Mikulova vás zavedou až do Rakouska.
Cyklistický okruh Mikulov–Ottenthal je trasou s nízkou náročností o délce necelých 26 km.

Liechtensteinské stezky

Liechtensteinské stezky

Absolvujte trasu Lednicko-valtickým areálem v celkové délce 103 km (Knížecí stezka, Břeclavská stezka, Poštorenská stezka, Lednická stezka, Valtická stezka) nebo trasu Dolním Rakouskem v délce 70 km (Liechtensteinská stezka, trasa Greenways Praha – Wien).

Mikulovská vinařská stezka

Mikulovská vinařská stezka

Trasa nízké náročnosti o délce cca 82 km, která představuje krásy a zajímavosti Mikulovské vinařské podoblasti, je vedena po bývalých vojenských signálkách a silnicích 3. třídy.

Kolem sklepů a vinohradů Mikulovskem (videotrasa)

Kolem sklepů a vinohradů Mikulovskem (videotrasa)

Mikulovsko je protkáno sítí cyklotras, které vedou nenáročným terénem a jsou vhodné i pro seniory a rodiny s dětmi.

Moravská vinná stezka

Moravská vinná stezka

Moravská vinná stezka je páteřní trasou ojedinělé sítě regionálních cyklistických stezek vedoucích malebnou krajinou jihovýchodní Moravy. Trasa začíná ve Znojmě, prochází Mikulovem, Hustopečemi, Velkými Pavlovicemi, Mutěnicemi, Bzencem a končí v Uherském Hradišti.

Cyklotrasa okolo ATC Merkur

Cyklotrasa okolo ATC Merkur

Oblíbená místní trasa s nízkou náročností, vedoucí po zpevněných i nezpevněných komunikacích. Je možné zvolit si mezi malým nebo velkým okruhem. Malý okruh je dlouhý 16 km (značeno červeně) a vede hlavně okolo střední Novomlýnské nádrže. Velký okruh má délku 27,5 km (značeno zeleně) a vede okolo obou nádrží, tedy horní i střední.