MikulovKolem sklepů a vinohradů Mikulovskem (videotrasa)

Kolem sklepů a vinohradů Mikulovskem (videotrasa)

Mikulovsko je protkáno sítí cyklotras, které vedou nenáročným terénem a jsou vhodné i pro seniory a rodiny s dětmi.

Cyklistický okruh Mikulov–Ottenthal: Mikulov z druhé strany hranice (videotrasa)

Cyklistický okruh Mikulov–Ottenthal: "Mikulov z druhé strany hranice" (videotrasa)

Mnohé cyklotrasy v okolí Mikulova vás zavedou až do Rakouska.
Cyklistický okruh Mikulov–Ottenthal je trasou s nízkou náročností o délce necelých 26 km.

Moravská vinná stezka

Moravská vinná stezkaZobrazit na mapě

Moravská vinná stezka je páteřní trasou ojedinělé sítě regionálních cyklistických stezek vedoucích malebnou krajinou jihovýchodní Moravy. Trasa začíná ve Znojmě, prochází Mikulovem, Hustopečemi, Velkými Pavlovicemi, Mutěnicemi, Bzencem a končí v Uherském Hradišti.

Mikulovská vinařská stezka

Mikulovská vinařská stezkaZobrazit na mapě

Trasa nízké náročnosti o délce cca 82 km, která představuje krásy a zajímavosti Mikulovské vinařské podoblasti, je vedena po bývalých vojenských signálkách a silnicích 3. třídy.

Cyklistický okruh Stará hora

Cyklistický okruh Stará horaZobrazit na mapě

Na trase o celkové délce 37 km, si prohlédnete vinice pod Pálavou a blíže se seznámíte s malebnou vinařskou krajinou Mikulovska. Trasa stezky je nenáročná a je vhodná také pro výlet s dětmi. Pro její absolvování však budete potřebovat dostatek času, doporučujeme si okruh naplánovat jako celodenní výlet.

Cyklotrasa okolo ATC Merkur

Cyklotrasa okolo ATC MerkurZobrazit na mapě

Oblíbená místní trasa s nízkou náročností, vedoucí po zpevněných i nezpevněných komunikacích. Je možné zvolit si mezi malým nebo velkým okruhem. Malý okruh je dlouhý 16 km (značeno červeně) a vede hlavně okolo střední Novomlýnské nádrže. Velký okruh má délku 27,5 km (značeno zeleně) a vede okolo obou nádrží, tedy horní i střední.

Liechtensteinské stezky

Liechtensteinské stezky

Absolvujte trasu Lednicko-valtickým areálem v celkové délce 103 km (Knížecí stezka, Břeclavská stezka, Poštorenská stezka, Lednická stezka, Valtická stezka) nebo trasu Dolním Rakouskem v délce 70 km (Liechtensteinská stezka, trasa Greenways Praha – Wien).