Mikulov

Kongresové prostory

Pro přehled možností uspořádání Vašich kongresů byla zpracována databáze kongresových prostorů, která je průběžně aktualizována.

Pro zámecké prostory je charakteristický zejména jejich historický charakter, dodávající zdejším akcím unikátní styl a specifi ckou atmosféru. Konferenční vybavení a technické zázemí všech využitelných prostor zámku je na vysoké úrovni.

Zámecký sál a vinárna

Charakteristika

Ilustrační obrázekVelký společenský, divadelní a konferenční sál na druhém zámeckém předhradí. Součástí společenské prostory je vstupní foyer s kamennou podlahou a balkon nad hlavním sálem. V sále je položena parketová podlaha. Pódium je standardně vybaveno k divadelním a jiným představením a je spojeno se čtyřmi místnostmi využitelnými jako zázemí při velkých společenských akcích. Ze sálu je přístup do přilehlé vinárny s barem a salonkem a na východní zámeckou terasu. Ze sálu je přímý vstup do vinárny a restaurace nad sálem, ve vstupním předsálí bar se zázemím pro catering, šatna, wc. 

Využití

Velké reprezentativní společenské akce, plesy, koncerty, kongresy, slavnostní zasedání, velké konference, předváděcí akce, prezentace.

Vybavení

Židle a stoly, projekční technika, plátno, opona, zvuková aparatura, zatemnění sálu, plazmové televize v předsálí s přímým přenosem ze sálu.

Rozloha

 • Sál cca 360 m2 (23x14 m)
 • Pódium 80 m2 (14x5 m)

Kapacita

 • Při stolové úpravě kapacita 230 osob
 • Při úpravě sálu jako hlediště 300 osob.
 Foyer, Karel Vlček Zámecký sál, Karel Vlček Zámecký sál, Karel Vlček Zámecký sál, Karel Vlček Zámecký sál, Karel Vlček Vinárna, Karel Vlček Vinárna, Karel Vlček

Sala terrena

Charakteristika

Ilustrační obrázekKomorní konferenční sál s menší postranní místností v jižním křídle zámku, výjimečný charakter prostor podtrhují části původní historické výmalby stěn a stropu z počátku18. století, letní venkovní terasa s výhledem na jižní část města, kuchyňka se zázemím pro catering, šatna, wc.

Využití

Menší konference, komorní koncerty, společenské a firemní akce, přednášky.

Vybavení

Židle a stoly, mobilní projekční technika, plátno a zvuková aparatura.

Rozloha

 • 115 m2 (větší sál)
 • 67 m2 (menší místnost).

Kapacita

 • 60 osob při stolové úpravě
 • 70 osob při konferenční úpravě
 Sala terrena, Karel Vlček Sala terrena, Karel Vlček Sala terrena, Karel Vlček Sala terrena, Karel Vlček Sala terrena, Karel Vlček Sala terrena, Karel Vlček Sala terrena, Karel Vlček

Nástupní sál

Charakteristika

Ilustrační obrázekVelká reprezentativní místnost s ústředním schodištěm propojená s Gajdošovým a Gröllovým sálem, šatna, bar a zázemí pro catering v předsálí, wc.

Využití

Firemní a společenské oslavy a akce, plesy, koncerty, výstavy, předváděcí akce, prezentace, cofee breaky, přehlídky nebo soutěže.

Vybavení

Židle a stoly, mobilní projekční technika, plátno a zvuková aparatura.

Kapacita

 • 150 osob
 Nástupní sál, Karel Vlček Nástupní sál, Karel Vlček Nástupní sál, Karel Vlček Nástupní sál, Karel Vlček Nástupní sál, Karel Vlček

Gajdošův sál

Charakteristika

Ilustrační obrázekVelká reprezentativní místnost charakteristická malovanou frezkou na stropě z počátku 50. let 20. století, propojená s Gröllovým sálem, podlaha z leštěného kamene, vstup ze Sálu předků (Nástupního sálu), zázemí pro catering, místnost lze výhodně využít propojením společně s Gröllovým sálem a Sálem předků (Nástupním sálem).

Využití

Firemní a společenské oslavy a akce, plesy, rauty, koncerty, výstavy, předváděcí akce, prezentace, konference, cofee breaky, přehlídky nebo soutěže.

Vybavení

Židle a stoly, mobilní projekční technika, plátno a zvuková aparatura.

Kapacita

 • 150 osob
 Gajdošův sál, Karel Vlček Gajdošův sál, Karel Vlček Gajdošův sál, Karel Vlček Gajdošův sál, Karel Vlček Gajdošův sál, Karel Vlček

Gröllův sál

Charakteristika

Ilustrační obrázekMenší sál propojený s Gajdošovým sálem, je zde umístěna stálá expozice děl Wenzla Grölla, místnost lze výhodně využít propojením společně s Gajdošovým sálem, popř. Sálem předků (Nástupním sálem).

Využití

Komorní společenské a firemní akce, výstavy, přednášky, předváděcí akce, prezentace, cofee breaky.

Vybavení

Židle a stoly, mobilní projekční technika, plátno a zvuková aparatura.

Kapacita

 • 60 osob
 Gröllův sál, Karel Vlček Gröllův sál, Karel Vlček Gröllův sál, Karel Vlček Gröllův sál, Karel Vlček Gröllův sál, Karel Vlček