Mikulov

Drasenhofen

Je příhraniční obcí v Rakousku ve spolkové zemi Dolní Rakousko v okrese Mistelbach. Katastrálně k němu přísluší také obce Kleinschweinbarth, Stützenhofen a Steinebrunn se zámkem Fünfkirchen, který byl postavený v roce 1602. Nynější pozdně renesanční zámek je čtyřkřídlá, téměř čtvercová budova se čtyřmi věžemi v rohu. Od roku 1972 je zámek ve vlastnictví rodiny Fuhrmannů.

Život v místě ovlivňovala tzv. Vídeňská cesta, spojující Vídeň s Brnem, která vedla právě přes Drasenhofen. Velká éra této cesty, zvané také Císařská cesta (Kaiserstrasse), skončila v polovině 19. století, kdy původní staré cesty začala nahrazovat železnice. Poté se bývalá Císařská cesta v Drasenhofenu stala Sklepní ulicí (Kellergasse). Drasenhofen nabízí četné příležitosti pro pěší turistiku. Je totiž součástí Svatojakubské cesty v oblasti Weinviertelu.

Webové stránky obce Drasenhofen

Traktorium

„Traktorium“ – traktorový dvůr. Jde o sbírku traktorů, kterou stojí za to vidět. Doplňují ji motocykly, skútry, jízdní kola a různé zemědělské vybavení. Na vyžádání jsou možné prohlídky s průvodcem nebo také vyhlídkové okruhy po okolí.

Mikulov z kopce Kreuzberg

Dalším oblíbeným turistickým cílem je kopec Kreuzberg, na jehož vrcholu se nachází Südmährerkreuz (Jihomoravský kříž). Odtud si můžete vychutnat krásné výhledy na Mikulov.

publicita