Mikulov

Hlavní stránka > Turistika > Představení města

Představení města

Město Mikulov Vám nabízí především poznávání, a to doslova všemi smysly. Pro mnohé je důvodem k návštěvě historie města vtělená do architektonických památek, pro milovníky přírody a aktivního odpočinku jedinečné přírodní podmínky regionu. Těm z Vás, kdo dovedete ocenit dobré víno, nabízíme místní vinařskou tradici.

Ilustrační obrázekMěsto i jeho okolí osloví všechny návštěvníky s aktivním přístupem k životu. Zejména Vy, sportovně založení, si přijdete na své. Oblast protíná více než 1200 km dlouhá síť cyklistických tras, nedaleké Novomlýnské nádrže nabízí své laguny ke koupání, rybolovu a k provozování vodních sportů. Ani milovníci přírody, pěší turistiky či památek nepřijdou zkrátka – pečlivě značené turistické trasy vedou k nejatraktivnějším přírodním či historickým památkám kraje.

Mikulov se také nachází v samotném centru vinařství, proto zde nechybí ani vinařské stezky se zastávkami v místních a rodinných vinných sklípcích či degustace vín ve vinárnách a vinotékách. V souvislosti s oslavou vína na Mikulovsku se do povědomí všech zapsalo již tradiční Pálavské vinobraní.

Stručná charakteristika města

  • Poloha města: jižní Morava – Jihomoravský kraj, okres Břeclav, město Mikulov se nachází 50 km jihovýchodně od města Brna
  • Mikulov je obcí s rozšířenou působností tzv. III. stupně (správní obvod úřadu).
  • Založení města: první písemné údaje o městě se datují od roku 1249
  • Nadmořská výška: 242 m n.m.
  • Počet obyvatel: 7352 (stav k 1.1. 2010)
  • Výměra: 4533 ha

 

Zobrazit na mapě

Zobrazit na mapě Mikulov na mapě ČR