Mikulov

Informace pro turisty na jednom místě

Výlety do Laa a okolí

Region Laa a okolí, vsazen do malebné, jemně zvlněné krajiny v dolnorakouském Weinviertelu, přitahuje svým přívětivým podnebím milovníky přírody a vína, labužníky, zájemce o kulturu, přátele wellnessu a všechny neúnavné, kteří mají rádi aktivní dovolenou. Není divu: síla této blahodárné oblasti je její mnohostrannost a vyváženost. Kombinace víno – kulinářství – kultura - sport a wellness zřetelně rýsují jedinečnost regionu Laa a okolí. Malebné sklepní uličky a sklípky s dlouholetou tradicí, nesčetné lokály a restaurace s příjemnou atmosférou zvou k pozastavení a k posezení s kulinářskými zážitky. Znalci a milovníci vína mají možnost ochutnávky vyhlášeného zeleného veltlínského „Grüner Veltliner DAC“ přímo u místních vinařů.

Udělejte si čas, zapomeňte na každodenní starosti a VYCHUTNÁVEJTE rozmanitost regionu Laa a okolí!


 

Ilustrační obrázek

 


Termální lázně a aktivity

Termální lázně a aktivity

Soutěž pro čtenáře Zpravodaje města Mikulov

Termální lázně v Laa jsou dnes špičkovým výletním cílem pohodové dovolené – pro jednoho, pro dva nebo pro celou rodinu. Zde, stejně jako v celém regionu Laa, můžete naplňovat heslo „ve zdravém těle zdravý duch“.

Historie, kultura a volný čas

Historie, kultura a volný čas

Laa a okolí láká svou širokou nabídkou kulturních akcí a pamětihodností. Ať jsou to zříceniny hradů, muzea, historické komentované prohlídky města či kulturní a umělecké akce po celý rok – každý si zde přijde na své.

Přírodní zážitky a naučné stezky

Přírodní zážitky a naučné stezky

Rakouský region Laa a okolí nabízí množství aktivit pro milovníky přírody a pro ty co hledají klid. Můžete se nerušeně neprocházet po naučných stezkách nebo se zúčastnit komentované pěší túry na nejvyšší vrchol ve Weinviertelu – Buschberg.

 

Na kole

Na kole

Hustá síť cyklistických stezek, které Vás zavedou přímo do Land um Laa. Lehce kopcovitá krajina v Laa a okolí nabízí cyklistické trasy různých stupňů náročnosti a láká k objevování překrásné přírody a tradičních sklepních uliček.

Gurmánské a kulinářské zážitky

Gurmánské a kulinářské zážitky

Slovo „POŽITEK“ je v Laa a okolí psáno velkými písmeny. Objevte a zažijte kulinářské radosti a užívejte si jich. Ať víno nebo pivo, zdravé konopí či cibule, bioprodukty nebo zdejší pochoutky – každý si přijde na své. Přesvědčte se sami a dopřejte si výlet naší krajinou a její vyhlášenou kuchyní.

Svět malebných sklepních uliček

Svět malebných sklepních uliček

Při výletech do Laa a okolí navštivte malebné sklepní uličky a nechejte se okouzlit jedinečnou atmosférou a bohatou kulinářskou nabídkou. Prohlídky, vyjížďky na starodávném traktoru, slavnosti, adventní trhy,otevřené vinné sklípky – to vše čeká na Vaše objevení.

Weinviertel

Weinviertel

Návštěva na rozhraní tří zemí.
Poznejte zajímavosti kraje na rozhraní tří zemí v jednom dni.

Cyklostezka Mikulov-Ottenthal

Cyklostezka Mikulov-Ottenthal

Prodloužení ve směru na Drasenhofen

Důležité informace a kontakty

Tým turistické kanceláře Laa a okolí je tu pro Vás. Veškeré turistické informace o Laa a okolí, týkajících se ubytování, restaurací, muzeí, organizovaných prohlídek, kulturních a společenských akcí, nabídek pro skupiny nebo informací o volnočasových aktivitách, Vám poskytneme v turistické kanceláři Laa a okolí.