Mikulov

Informace pro turisty na jednom místě

Gurmánské a kulinářské zážitky

Slovo „POŽITEK“ je v Laa a okolí psáno velkými písmeny. Objevte a zažijte kulinářské radosti a užívejte si jich. Ať víno nebo pivo, zdravé konopí či cibule, bioprodukty nebo zdejší pochoutky – každý si přijde na své. Přesvědčte se sami a dopřejte si výlet naší krajinou a její vyhlášenou kuchyní.

Požitek „Pivo“

Až zpět do středověku sahá historie výroba piva Hubertus Bräu. Pivo z Laa an der Thaya bylo už tenkrát královským požitkem. Také hosté našeho regionu mají možnost dozvědět se, jak se „Laaské pivo“ Hubertus Bräu vyrábí a mimo jiné toto mohou i v příjemné atmosféře ochutnat.

Tip:

každý čtvrtek prohlídka pivovaru „Hubertus Brauerei“
Trvání: 19:00 – 21:00 hod.
Cena: € 6,- na osobu
Sraz: pivovar Hubertus Brauerei
Kontakt a rezervace: paní Schwarz +43 (0) 2522 / 22 46-30
www.hubertus.at

Požitek „Zdravé konopí“

Název obce Hanfthal je důkazem toho, že se konopí v regionu pěstovalo již před 900 lety. Při procházce Hanfthalem se dozvíte vše o této užitkové rostlině a v závěru máte možnost v místní restauraci ochutnat i speciality z konopí. Nenechte si ujít konopný řízek, klobásu, zákusky nebo menu o 4 chodech. Jako nápoj se Vám nabízí limonáda, pivo nebo víno – samozřejmě vše s příchutí konopí.

Tip:

každé úterý túra „Poznejte konopí“ v Hanfthalu
Trvání: 16:00 – 18:30 hod.
Cena: € 5,- na osobu
Kontakt a rezervace: pan Johann Schmidt +43 (0) 699 / 122 092 56
Na poptávku okružní prohlídky starodávným traktorem (do 20 osob) nebo kočárem (do 6 osob) možné.
www.hanfthal.at

Požitek „Cibule“

Podnebí v Laa a okolí je jedinečné pro pěstování cibule. „Laaská cibule“ má dlouholetou tradici i v gastronomii tohoto regionu. Pokud to dříve byla oblíbená hovězí roštěnka na cibuli, jsou to dnes rafinované pochoutky, které skrz cibuli dostanou tu správnou extravaganci. Cibulová polévka,
smažené cibulové kroužky, slaný koláč s cibulí, plecko s cibulovou omáčkou či cibulová marmeláda – to vše a mnohem více najdete v nabídce zdejších restaurací.

Tip:

Cibulová slavnost 19. – 21. srpen 2011
Slavnost pro celou rodinu, vstup zdarma!
www.zwiebelfest.at

Požitek „Bobule“

Ve slunečném Weinviertelu, na okraji Laaské roviny, v Loosdorfu, se nachází malebná zahrada s bioprodukty rodiny Hummel. Návštěvníkům se nabízí v měsících červen až říjen jedinečný zážitek: nasbírat si a ochutnat maliny, borůvky, ostružiny, kiwi nebo zlaté bobule v nádherné přírodě.
Cyklisté a poutníci, kteří projíždí či prochází Loosdorfem, si oblíbili takzvaný odpočinkový kout, kde si mohou odpočinout a sami se obsloužit čerstvými plody.

Tip:

Weinviertelský ovocný zážitek s prohlídkou a ochutnávkou plodů a specialit (po celý rok)
Trvání: 90 minut
Cena: € 6,- na osobu
Kontakt a rezervace: rodina Hummel +43 (0) 664 / 514 09 09
www.biobeerengarten.at

Ilustrační obrázek