Menu Zavřít

Vedení města se sešlo se zástupci Kanceláře Evropského parlamentu

Vedení města se dnes krátce po poledni sešlo se zástupci Kanceláře Evropského parlamentu. Ti do Mikulova zavítali u příležitosti zahájení EU Akademie, která se bude konat během nadcházejícího víkendu na mikulovském zámku a zúčastní se jí na 50 českých a slovenských středoškolských studentů.

Hovořilo se o tom, jak místní vnímají euroobčanství a co Evropa pro běžného občana znamená. Tématem bylo také čerpání dotací z fondů EU. „Pro město Mikulov jsou nejdůležitější dotační tituly, které se týkají modernizace bytů, sociálního bydlení a školství. Můžeme být pyšni také na to, že za pomoci evropské dotace byla obnovena významná památka, barokní most Port Insel,“ doplnila starostka Jitka Sobotková.

Důvodem návštěvy byly také blížící se volby do Evropského parlamentu. „EU Akademie je důkazem toho, jak důležité je pro nás podporovat mladé lidí, zejména prvovoliče, v zájmu o Evropskou Unii. Nestačí Evropu jen obdivovat. Známkou demokracie je skutečnost, že lidé chodí k volbám a aktivně se účastní dění v Evropě,“ dodává ředitel sekce pro Kanceláře Evropského parlamentu Stephen Clark

 

 

Přílohy