Menu Zavřít

Město Mikulov vyhlašuje první ročník participativního rozpočtu

Máte nápad, jak vylepšit své okolí? Může to být nová lavička, hřiště, cvičební prvek nebo výsadba zeleně. Participativní rozpočet vám umožní spoluvytvářet budoucí tvář Mikulova. Zastupitelstvo města schválilo zásady participativního rozpočtu „Tvoříme Mikulov,“ v rámci kterého mohou občané rozhodovat o využití části peněz z městského rozpočtu.

Pro první ročník vyčlenilo město Mikulov částku 3 miliony korun. A protože jeden projekt může stát maximálně 700 tisíc korun, znamená to, že projektů může být realizováno více. Jak participativní rozpočet funguje? Radnice vymezí část peněz z ročního rozpočtu a obyvatelé podávají návrhy, co by se za tyto peníze mělo ve městě v následujícím roce vylepšit. Sami občané v hlasování rozhodnou, které projekty město realizuje.

Své nápady můžete předkládat od 1. 11. 2023. Veškeré informace k participativnímu rozpočtu najdete ZDE. „Participativní rozpočet je skvělý a osvědčený nástroj, díky kterému můžete rozhodnout, jak radnice naloží s částí svých peněz. Každý z vás může navrhnout projekt, který zútulní naše město nebo zvýší kvalitu života v něm. Vy, obyvatelé města, víte nejlépe, co vám zde schází nebo co je třeba vylepšit. Využijte této možnosti a pojďte tvořit Mikulov,“ vzkazuje starostka města Jitka Sobotková.

Přílohy