Menu Zavřít

Česká speleologická společnost, Základní organizace 6-13 Jihomoravský kras

Dobrovolná speleologická skupina byla ustanovena Státním ústavem památkové péče a ochrany přírody v Praze v roce 1975. O rok později dostala název ZO ČSS 6-13 Jihomoravský kras. Jejím úkolem je průzkum, evidence a udržování přírodních a umělých podzemních chodeb v Mikulově a okolí. Hlavní oblastí průzkumů se stává přírodní rezervace vrchu Turold, Svatý kopeček a Pavlovské vrchy. Od vzniku oficiální speleologické skupiny v roce 1975 až do současnosti bylo v PR Turold nalezeno a zmapováno 2080 m nových prostor a nalezeny dvě nové jeskyně. V Pavlovských vrších bylo nalezeno sedm nových jeskyní, v PR Svatý kopeček dvě jeskyně a dvě jeskyně pod Kozím hrádkem. Díky práci mikulovských jeskyňářů se systém jeskyně Na Turoldu a jeskyně Liščí díra stal svou délkou 2800 m čtvrtou nejdelší jeskyní v ČR. V roce 2004 se podařilo zpřístupnit pro turisty v jeskyni Na Turoldu trasu o délce 300 m, která se stala jedinou zpřístupněnou jeskyní v jurském vápenci v ČR.

Chcete se dozvědět více?
kontaktujte nás
Jiří Kolařík
Venušina 18
692 01 Mikulov
speleomikulov@seznam.cz
speleo-mikulov.webz.cz

Kontaktujte nás

Máte-li zájem o naše služby, neváhejte nás kontaktovat. Na Váš dotaz odpovíme co nejdříve, nejpozději následující pracovní den.

Odesláním souhlasím, aby město Mikulov jako správce zpracovávalo moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři za účelem zodpovězení dotazu. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů.

umístění v mapě